Blog
Jak często powinno się przeprowadzać konsultacje stomatologiczne u kotów i psów?
Higiena jamy ustnej psów i kotów ma kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu ich zdrowia. Tak, jak w przypadku ludzi niezdiagnozowane stany zapalne, mogą przyczyniać się do rozwoju poważnych chorób uzębienia. Schorzenia jamy ustnej u zwierząt objawiają się nie tylko dyskomfortem w trakcie jedzenia lub zabawy, ale też zwiększają ryzyko zachorowań na choroby współistniejące. Aby temu zapobiec, należy regularnie dbać o zęby pupili. Ważna jest zarówno higiena domowa, jak i profesjonalna opieka stomatologiczna. Jak często kontrolować stan zębów psa lub kota u lekarza weterynarii? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.
Kiedy niezbędna jest ekstrakcja zębów stałych u psa?
Higiena jamy ustnej ma znaczenie nie tylko w przypadku ludzi, ale i zwierząt. Choroby uzębienia oprócz tego, że powodują dyskomfort w trakcie jedzenia, mogą być przyczyną wielu poważnych problemów zdrowotnych. Z tego powodu nie należy bagatelizować wizyt u weterynarza, który zajmuje się leczeniem stomatologicznym zwierząt. Zęby pupili powinny być regularnie czyszczone, aby nie dopuścić do powstawania kamienia nazębnego. Niekiedy jednak ekstrakcja okazuje się niezbędna. W jakich przypadkach usunięcie zębów u psa jest koniecznością? Sprawdzamy poniżej.
Na czym polega sanacja jamy ustnej u zwierząt domowych?
Sanacja jamy ustnej wykonywana u zwierząt domowych to zabieg stomatologiczny profilaktyczno-leczniczy. Na czym dokładnie on polega, a także kiedy i w jakim celu się go wykonuje? Serdecznie zachęcamy do lektury.