Pn - Pt 9:00 - 19:30

Sob. 9.00 - 12.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Możliwość umawiania wizyt przez Internet na wettermin.pl
lub pod numerem telefonu 600 835 557

Profilaktyka: odrobaczanie, szczepienia psa i kota - Gdańsk

badanie profilaktyczne wykonywane psuProfilaktyka przede wszystkim. Zgadzam się z twierdzeniem, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Oszczędzamy wtedy cierpienia naszym zwierzętom. Wszystkie te zabiegi kosztują mało, nie zabierają dużo czasu, a w dużej mierze eliminują możliwość zachorowania przez naszego pupila. Warto się nad tym zastanowić.

  • szczepienia profilaktyczne - każde zwierzę różni się od innych stylem życia i historią sczepień. Każdy pies i kot ma indywidualne wymagania w zakresie profilaktyki chorób zakaźnych. Różnorodność stosowanych szczepionek pozwala na traktowanie każdego pacjenta wyjątkowo. Pierwsze szczepienia u psów można przeprowadzać już w wieku 4-6 tygodni, natomiast u kotów w wieku 8 tygodni.
  • odrobaczanie - Profilaktyczne stosowanie preparatów odrobaczających to niezbędny warunek utrzymania w zdrowiu zarówno zwierząt jak i ich właścicieli. Preparaty na odrobaczenie są dostępne w różnych postaciach: tabletki, pasty, spot-on (do nakraplania). Nie jest łatwo stwierdzić, czy nasze psy lub koty są zarażone pasożytami, dopóki robaki nie wywołają u nich zaburzeń zdrowotych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem, jest stosowanie preparatów odrobaczających regularnie, co 3 miesiące.
  • preparaty przeciwpchelne i przeciwkleszczowe - różnorodność dostępnych preparatów jest duża. Różnią się one czasem działania, skutecznością i ceną. Pamiętajmy, że jeśli pies lub kot ulegnie zapchleniu, to jednocześnie może zarazić się larwami tasiemca. Złapanie kleszcza przez naszego pupila, to także zagrożenie zarażenia boreliozą lub babeszjozą.

    Dodatkowo w naszym gabinecie profesjonalnie i z dbałością o naszych pacjentów, zajmiemy się rozrodem Waszych zwierząt. Z pełną odpowiedzialnością i starannością przygotujemy psa do krycia, stosując metody pozwalające precyzyjnie określić najlepszy dla nich czas.

Zobacz: Badanie kardiologiczne