Pn - Pt 9:00 - 19:30

Sob. 9.00 - 12.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Możliwość umawiania wizyt przez Internet na wettermin.pl
lub pod numerem telefonu 600 835 557

Diagnostyka chorób dla psów i kotów - Gdańsk

badanie diagnostyczne wykonywane psu

Gabinet Animarvet oferuje kompleksową diagnostykę chorób dla psów i kotów. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.:

 • badania USG,
 • endoskopię,
 • badania EKG,
 • echo serca,
 • specjalistyczne badania okulistyczne,
 • badania cytologiczne,
 • morfologię krwi,
 • badania parazytologiczne i mykologiczne,
 • badanie próbek kału i moczu pod kątem zakażeń bakteryjnych i
 • wirusowych
 • inne badania diagnostyczne.

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, dzięki któremu możemy szybko i skutecznie rozpoznać przyczynę problemów ze zdrowiem i zlecić dalsze leczenie.

Warto pamiętać, że wczesne rozpoznanie chorób zwiększa szansę na powrót zwierzaka do zdrowia. Jeżeli zauważą Państwo niepokojące sygnały lub zmiany w zachowaniu zwierzęcia zachęcamy do umówienia wizyty w naszym gabinecie i skorzystania z usług diagnostycznych.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług właścicieli czworonogów z Gdańska i okolic! W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

 

Kiedy warto zabrać zwierzaka na badania diagnostyczne?

Regularne wykonywanie badań diagnostycznych u zwierząt zwiększa szansę na wczesne wykrycie chorób, infekcji i innych problemów ze zdrowiem pupila. Kiedy warto zabrać psa lub kota na badania diagnostyczne?

Istnieje kilka niepokojących sygnałów, które powinny zwrócić uwagę właściciela. Jeżeli zwierzak staje się apatyczny, zmęczony, nie jest skłonny do zabawy lub traci apetyt, może to oznaczać, że coś jest nie tak.

Innymi objawami, których nie można ignorować, są wymioty, biegunka, nagła zmiana masy ciała, częstsze lub rzadsze oddawanie moczu oraz zwiększone pragnienie. W przypadku zaobserwowania którejś z tych oznak należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, który przeprowadzi odpowiednie badania diagnostyczne i ustali, co jest przyczyną problemu.

Niestety, zdarza się, że właściciele zaniedbują konieczność wykonywania diagnostyki, narażając pupila poważne konsekwencje zdrowotne, ból lub dyskomfort. Zachęcamy do skorzystania z usług naszego gabinetu w przypadku jakichkolwiek podejrzeń choroby albo infekcji u psa lub kota.

Zobacz: Leczenie internistyczne

 

Rodzaje badań diagnostycznych dla zwierząt

Do najpopularniejszych badań należy USG jamy brzusznej lub układu moczowego i rozrodczego. USG (ultrasonograf) bada stan narządów wewnętrznych przy pomocy specjalnej głowicy emitującej fale ultradźwiękowe. Obraz badanych organów wyświetlany jest na monitorze, dzięki czemu lekarz weterynarii może ustalić, czy narządy wewnętrzne potrzebują leczenia.

Kolejnym popularnym badaniem diagnostycznym jest profil ogólny – badanie morfologiczne i biochemiczne krwi, które pozwala ocenić stan zdrowia zwierzęcia i wykryć wiele chorób (m.in. anemię) w ich wczesnym stadium.

Często stosowanym badaniem diagnostycznym jest także badanie próbek kału i moczu, dzięki którym można ustalić lub wykluczyć obecność pasożytów oraz groźnych dla zdrowia bakterii w organizmie.

Warto pamiętać, że większość badan diagnostycznych jest bezbolesna i nieinwazyjna. Z tego powodu właściciele czworonogów nie powinni wahać się przez zabraniem pupila do gabinetu weterynaryjnego – diagnostyka może jedynie pomóc zwierzakowi, nie powodując żadnych skutków ubocznych.