Pn - Pt 9:00 - 19:30

Sob. 9.00 - 12.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Możliwość umawiania wizyt przez Internet na wettermin.pl
lub pod numerem telefonu 600 835 557

Na czym polega sanacja jamy ustnej u zwierząt domowych?

Sanacja jamy ustnej wykonywana u zwierząt domowych to zabieg stomatologiczny profilaktyczno-leczniczy. Na czym dokładnie on polega, a także kiedy i w jakim celu się go wykonuje? Serdecznie zachęcamy do lektury.

 

Sanacja jamy ustnej w praktyce

Zabieg ten jest kompleksowy, obejmuje bowiem kilka różnych etapów. Po pierwsze, wymaga wyleczenia zębów, ewentualnie usunięcia chorych. Dodatkowo konieczne jest zadbanie o stan dziąseł zwierzęcia domowego, co ma ogromny wpływ na kondycję uzębienia.

 

Zabieg sanacji jamy ustnej i zalecenia do jego przeprowadzenia

W przypadku takiego zabiegu istnieje kilka głównych wskazań do jego przeprowadzenia. Najczęściej jest to nadmierny kamień nazębny występujący u zwierzęcia, co może wynikać z braku dbania o higienę jamy ustnej u pupila. Kamień nazębny może doprowadzić do stanu zapalnego dziąseł, co będzie oczywiście wiązało się z dolegliwościami bólowymi u zwierzęcia. Im także może zapobiegać sanacja jamy ustnej, wykonywana przez ekspertów w tym zakresie.

 

Przebieg sanacji jamy ustnej u pupili

Procedurę zawsze poprzedza skrupulatnie przeprowadzone badanie jamy ustnej, które ma wskazać, jakie dokładnie zabiegi będą w danej sytuacji wymagane. Dopiero potem przechodzi się do czyszczenia jamy ustnej za pomocą urządzeń zwanych skalerami.

Po tym etapie, o ile jest to konieczne, przeprowadza się ekstrakcję chorych zębów lub inne zabiegi lecznicze mające na celu polepszenie komfortu życia zwierzęcia. Wykonuje się też polerowanie koron za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego celu narzędzi, w tym m.in. dysków lub dedykowanych past. Ostatni krok to aplikacja preparatu zawierającego fluor, który jest stosowany także u ludzi.

Sanacja jamy ustnej u zwierząt domowych to kompleksowy zabieg, który przywraca pupilom komfort i chroni przed dolegliwościami bólowymi. Przeprowadzamy go również w ramach wykonywanej przez nas działalności, dlatego serdecznie zachęcamy do kontaktu. Polecamy też inne zabiegi z zakresu stomatologii.

 

Czytaj dalej: Co zrobić, gdy nasz pupil złamie ząb?