Pn - Pt 9:00 - 19:30

Sob. 9.00 - 12.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Możliwość umawiania wizyt przez Internet na wettermin.pl
lub pod numerem telefonu 600 835 557

Leczenie internistyczne zwierząt w Gdańsku

badanie internistyczne wykonywane psuLeczenie internistyczne - coś się dzieje z psem, nie chce jeść, nie pije... Kot nie przychodzi, nie mruczy, ciągle śpi. Trzeba obserwować, może coś się stało. Jeśli objawy, które zauważyliście pokrywają się z wymienionymi poniżej, zalecałabym wizytę u weterynarza. Jest nadzieja na zwalczenie choroby w zarodku.

  • choroby układu oddechowego - choroby te powodują wiele objawów chorobowych. Objawy charakterystyczne to: kichanie, szmery oddechowe, wypływ z nosa, kaszel, duszność. Objawy nieswoiste lub świadczące o powikłaniach to: gorączka, brak apetytu, odwodnienie, zaburzenia rytmu oddychania, odwodnienie.
  • kardiologia - objawy kliniczne odnoszące się do choroby serca mogą wywodzić się z zaburzeń czynności serca lub być skutkiem innego procesu chorobowego, np. niedoczynności tarczycy, przewlekłej niewydolności nerek. Podstawowym elementem badania w kardiologii jest osłuchiwanie serca, następnie ekg i echo serca.
  • gastroenterologia - ten dział obejmuje schorzenia przewodu pokarmowego, gruczołów trawiennych (wątroba , trzustka) oraz dróg żółciowych. Różnorodność diagnozowanych schorzeń w tej dziedzinie jest bardzo duża. Dla przykładu: ostry nieżyt żołądka, wrzody żołądka, zapalenie wątroby, marskość wątroby czy zapalenie gruczołów okołoodbytowych.
  • urologia - choroby układu moczowego dotyczą psów i kotów w każdym wieku. U kotów stosunkowo najczęściej spotykamy się z kamicą struwitową i idiopatycznym zapaleniem pęcherza. Choroby układu moczowego, a zwłaszcza nerek, wywierają negatywny wpływ na funkcje innych narządów.
  • endokrynologia - bardzo duże pragnienie, oddawanie dużych ilości moczu, otyłość, wyłysienie to tylko niektóre z objawów, które mogą wystąpić w przypadku schorzeń endokrynologicznych.
  • dermatologia - coraz mniej jest psów i kotów, które nigdy nie miały problemów dermatologicznych. Powszechne występowanie nie oznacza jednak łatwości diagnozowania. Ta sama choroba skórna może różnorodnie przebiegać u różnych pacjentów. W przypadku pacjentów dermatologicznych szczególne znaczenie ma dyscyplina i cierpliwość właściciela zwierzęcia.

Dodatkowo w naszym gabinecie profesjonalnie i z dbałością o naszych pacjentów, zajmiemy się rozrodem Waszych zwierząt. Z pełną odpowiedzialnością i starannością przygotujemy psa do krycia, stosując metody pozwalające precyzyjnie określić najlepszy dla nich czas.

Zobacz: Zabiegi chirurgiczne